Rasta copánky Afro copánky

Afro Rasta Copanky - Dredy Dready Dreadlockos
Prodlužování a zahušťování vlasů


Co vše u nás najdete:
- Afrocopanky, rasta copánky, francouzské copanky, copánky pony, open rasta, francouzské copánky, francouzské copánky čelenka
- Zizi, elite, monako, elephant
- Dredy, dreads, dreadlocks, silky dreads, pseudo dreads, dredy prodlužované z pravých lidských vlasů i prodlužované dredy synteticky, úpravy dredů, barvení dredů
- Prodlužování vlasů lidskými vlasy: vlasy evropské, vlasy indické, vlasy asijské
- Ozdoby na dredy a ozdoby na copánky

Dredy

Druhy dredů:

  • přírodní dredy: dredy se zapletou pouze z vašich vlastních vlasů bez přidávání čehokoli co není přírodní
  • Silky dredy: dredy zahušťované kanekalonem či pravými vlasy. Do konců dredů se připlétá kanekalon. Dredy na pohled vypadají lépe a konce jsou pevnější než u dredů klasických. Také se dá prodloužit jejich délka.
  • Pseudo dredy: Dredy omotávané kolem vašich vlasů. Po čase se dají rozplést, aniž by poničily váš vlas.

Původ:

Kořeny dreadů (dreadlocks) se nacházejí v Africe. Spolu s otroky se postupně rozšířily na Jamaiku. Zde se staly symbolem rastafariánského náboženství (základy podobné křesťanství). Rastové si vlasy nesměli stříhat. Proto vlasy splétali do dredů. S dredy a rastafariánstvím se úzce pojí i reggae hudba, s nejznámější osobou Bobem Marleym.

Postup práce:

Před zadredováním celé hlavy je fajn si tři dny předem umýt hlavu. Prameny vlasů se splétají do jednotlivých dredů. Zacuchávají se do sebe speciální překlápěcí metodou. Po udělání dredu na něm nejsou vidět žádná očka ani vlnky, je absolutně hladký, pevný a perfektní. Pletení dredů trvá zhruba jeden den, záleží na délce a hustotě vlasů.

Péče o dredy:

Dredy je fajn umývat zhruba jednou za 14 dní. Pokud je nechcete namáčet celé, pořiďte si vlasovou vodu, která nahradí běžné mytí. Dredy se takto namočí jen u hlavy. Osvědčil se mi šampón proti lupům Nizoral, nebo nějaký přírodní bylinný. Šampón by nemel obsahovat kondicionér, ten dredy rozčesává. Dredy umyjte stejně jako běžné vlasy. Platí však čím více je máčíte, tím víc chlupatí. Po umytí je osušte ručníkem. Ještě za vlhkého stavu je dobré si dredy pošoulat směrem dolů, jako by jste z nich vodu vymačkávali ven. Tím se zajistí jejich kulatý tvar.

Jednou za čas - cca za 3-6 měsíců - je fajn dredy zaháčkovat a zašoulat odrosty. Z odrostlých vlasů u hlavy dodělám dred tím, že jej pomocí speciální rukavice potočím. Pak vlasy co se nechytily do dredu zaháčkuji. Z vlastní zkušenosti stačí šoulání u hlavy. Pozor: rukou se vám to nepovede, je potřeba použít rukavici na dredy. Háčkování pak již není potřeba. Protáčení a svorkování dredů se mi moc neosvědčilo, protože na dredu jsou vidět oka a smyčky a také často se dred ztenčuje. Při zašoulávání rukavicí naopak nabývá na objemu.

Dredy můžete umýt klidně již první týden. Dredy dělám pevné, takže se po umytí nerozpadnou a na závěr je ještě celé proháčkuji. Je to lepší než dredy opalovat, protože při opálení přijdete o velkou část vlasů, která by v dredu mohla být a navíc vlas na mnoha místech přerušíte. To může způsobit upadávání dredů. Proto raději dredy proháčkovat. Dá to dvojnásobek práce, ale dred je mnohem kvalitnější.

Minimální délka vlasů:

Minimální délka je 15-20 cm. Dredy se po udělání zkrátí asi o třetinu, proto nejde dělat dredy z kratších vlasů.